Jak zaplanować wycieczkę rowerową?

 

Dobre przygotowanie wycieczki rowerowej to gwarantowany sukces oraz zadowoleni. Kilkudniowy wyjazd może się okazać sporym wyzwaniem, jednak przestrzeganie kilku podstawowych zasad może znacznie ułatwić nam planowanie.

Przede wszystkim przed dłuższym wyjazdem należy się odpowiednio przygotować fizycznie. Dobra kondycja to podstawa udanego wyjazdu. Regularne treningi powinny zrobić swoje, a wartości dziennie przejechanych kilometrów powinniśmy dostosowywać do swoich możliwości, aby uniknąć wpadki.

 

Nigdy nie ufaj nowo kupionemu rowerowi, zawsze staraj się wypróbować sprzęt przed wyjazdem na dłuższą przejażdżkę. Podstawową kwestią jest również zaopatrzenie się w niezbędne dodatki takie jak pompka czy zapasowa dętka.

 

Pamiętaj również o zaopatrzeniu się w niezbędną ilość napojów oraz jedzenia lub zaplanuj trasę tak, aby móc uzupełnić płyny. Kolejną kwestią jest zaplanowanie odpowiedniego czasu do jazdy. W gorące letnie dni z pewnością warto rozpocząć podróż wcześniej, aby uniknąć upałów. W czasie największego upału warto zrobić sobie przerwę na posiłek i odpoczynek, a następnie po kilku godzinach kontynuować jazdę.

 

W przypadku kilkudniowych wycieczek ważną kwestią są dobrze dostosowane przerwy, jazda za wszelką cenę do granic możliwości z pewnością nie będzie miała dobrego wpływu na nasze samopoczucie oraz kondycję w perspektywie kilku następnych dni spędzonych na rowerze. Zawsze pamiętaj o swoim zdrowiu!